Det ble større tilslutning enn selv optimistene håpet på til årets Strømmenkveld, der Strømmen og Lillestrøm skiklubb markerte sine første 100 år. Her fikk de oppleve et gjensyn med mange av klubbens store navn opp gjennom tidene, og de fikk se at Årets Strømlingstatuett ble tildelt Trevar’ns Venner.

Styrømmenkvelden 2016

Årets Strømling ble tildelt Trevar’ns Venner som en anerkjennelse for foreningens restaurering av det historiske Trevarelokalet. Partene bak foreningen er Lions Club Strømmen, Strømmen og Skjetten Sanitetsforening samt jubilanten Strømmen og Lillestrøm Skiklubb. Statuetten ble utdelt av Strømmen Vel, og den ble mottatt av trioen Per Johansen, Hans-Petter Bunæs Pedersen og Torben Pettersen. Foto Svein O. Arnesen.

 

Strømmenkvelden 2016

Trevarelokalet fra 1895 er ferdig restaurert etter 10.000 dugnadstimer gjennom sju år. Foto Steinar Bunæs.

 

Strømmenkvelden 2016

Klubbens leder Thomas Embretsen (helt til høyre) delte ut blomster til de tre som har stått bak skiklubbens jubileumsbok og utstilling: Grafisk design: Per Høstland, hovedredaktør Steinar Bunæs og Hans-Petter Bunæs Pedersen, utstillingsansvarlig. Foto Svein O. Arnesen.

 

Strømmenkvelden 2016

Norgesmesteren Erling Stranden intervjuet av Steinar Bunæs mens bildet av han og kong Olav vises på skjermen bak. Foto Svein O. Arnesen.

 

Strømmenkvelden 2016

Østerrikeren Julius Dworacek var klubbens legendariske alpintrener gjennom mange år, her intervjuet av Steinar Bunæs. Foto Svein O. Arnesen.

 

Strømmenkvelden 2016

Kjente brødre fra Strømmen: Tor Arne og Arild Holm. Foto Svein O. Arnesen.

 

Strømmenkvelden 2016

Den historiske skiutstillingen vakte stor interesse. Foto Svein O. Arnesen.

 

Strømmenkvelden 2016

Forventningsfulle tilhørere med skiutstillingen i bakgrunnen. Foto Svein O. Arnesen.

 

Strømmenkvelden 2016

Tor Weinholdt hadde i et hjørne rigget til elementer fra bestefaren Peder Westbys skimakerverksted. Foto Svein O. Arnesen.

 

Strømmenkvelden 2016

Skiklubbens leder i jubileumsåret er Thomas Embretsen. Foto Svein O. Arnesen.

 

 

Vannføringen i Sagelva

Trykk på grafen for å se vannføringen for siste periode